İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisiİmplant Tedavisi Çayyolu Nedir?

İmplant tedavisi Ümitköy Çayyolu diş eksikliklerini gidermek için çene kemiğine yerleştirilen titanyum vidalarla gerçekleştirilir. Estetik gülüş tasarım uygulamalarında ve çiğneme gibi fonksiyonların sağlıklı olabilmesi için implant tedavisi oldukça önemlidir. Bir veya birden fazla diş eksikliklerinin giderilmesinde, sabit veya hareketli protezlerde destek amaçlı uygulanabilir. İmplant tedavisinde kullanılan titanyum vidalar çene kemiğinde diş köklerinin yerini tutar ve eksik olan dişlerin yerini doğal dişe en yakın şekilde sağlar. Doku dostu olarak bilinen titanyum, çene kemiği ile hücresel düzeyde bir bağ oluşturarak biyolojik dokulara kolayca uyum sağlamaktadır. Hastanın kemik yapısı ve genel sağlık durumuna bağlı olarak implantlar kemik ile 2-6 ay içerisinde bütünleşir.

Kimler İmplant Tedavisi Yaptırabilir?

İmplant tedavisini Çayyolu bir veya birden fazla diş eksikliği yaşayan hastalar yaptırabilir. Diş eksikliği olan hastalarda çene kemiğini uyarıcı nitelikte olan diş kökünün yerinin boş kalması sebebiyle zaman içerisinde kemikte erime (rezorbsiyon) gelişir. Dişler ve etrafındaki doku yapısı yüz görünümünde önemlidir. Diş ve etrafındaki doku kaybı neticesinde dış görünüşünüzde olumsuz değişiklikler meydana gelir. Çene ve ağız bölgesinde çökme ve büzüşmeler oluşarak olduğunuzdan daha yaşlı bir görünüm oluşmasına neden olur. Takıp çıkarılan protezlere göre hastalar için daha konforlu bir çözüm yöntemi olan implant tedavisi Çayyolu ile hem dış görünüş hem de sağlık açısından uzun vadede en iyi çözüm sağlanmış olur.

İmplant Tedavisi İçin Yaş Sınırı Var Mıdır?

Çocuk ve gençlerde büyüme gelişiminin tamamlanmış olması (16-18 yaş) gerekmektedir. Bununla birlikte yetişkinlerde üst yaş sınırı bulunmamaktadır.

İmplant Tedavisi Sonrası Protez Kaplama Ne Zaman Yapılır?

İmplant Tedavisi Çayyolu ile eksik dişlerin yerine vidalar yerleştirildikten sonra çene kemiği ve ağız sağlığı göz önünde bulundurularak iyileşme süreci takip edilir. İyileşme süreci kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmektedir. Ortalama olarak 1,5 – 3 ay çerisinde implantlar üzerine istenilen estetik diş tedavisine Çayyolu göre kaplama işlemi gerçekleştirilmektedir. İmplant tedaviniz tamamlandığında ilk zamanlar ağzınızdaki yaralarda hassasiyet yaratmayacak şekilde sıcak ve soğuk hassasiyetine özen göstererek beslenmeniz gerekebilir.

İmplant Çayyolu Bakımı Nasıl Yapılır?

Rutinde doğal dişlerinize uyguladığınız bakımı implant tedavisi görmüş dişlerinize de uygulayabilirsiniz. Düzenli diş fırçalama, gargara ve diş ipi kullanımına devam etmeniz önerilir.

Kimlere İmplant Tedavisi Uygulanmaz?

 • Kontrol altında olmayan şeker hastalarına
 • Kortizon tedavisi görenlere
 • Tedavi edilmemiş kardiyolojik problemi olanlar
 • Titanyum metal alaerjisi olanlar
 • Oto-İmmün hastalığı olanlar
 • Onkolojik hastalar
 • Karaciğer ve kronik böbrek yetmezliği olan hastalara uygulanmaz.

İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

 • Diş eksikliklerinde doğala en yakın diş tedavisidir.
 • Çiğneme işlemini doğal dişe en yakın şekilde gerçekleştirir.
 • Takıp çıkarılan hareketli diş protezlerine göre hastalar için daha kullanışlı bir yöntemdir. İmplant tedavisinde Çayyolu implantlar ağız içinde sabit olduğu için hijyenik bakımı daha kolaydır.
 • Eksik diş bölgesindeki çene kemiği erimelerini önler.
 • Kendi doğal dişlerimize zarar vermeden sadece eksik diş olan yere çözüm üretir.
 • Estetik gülüş tasarımı Çayyolu uygulamalarında uzun süreli kalıcı çözümler üreterek çene ve ağız yapısındaki çökme ve büzüşmelerin önüne geçer.


WhatsApp ile Ulaşın!
1
0 (312) 236 20 21